MediaKol

Odwiedziny na niemieckich witrynach

Rynek internetowy to nadal bardzo dynamiczna gospodarka, gdzie użytkownicy z dnia na dzień mogą stracić zainteresowanie danym podmiotem. Publikujemy Wam dziś najnowsze dane dotyczące odwiedzin na niemieckich stronach internetowych.
Projekty internetowe naszych sąsiadów generują znacznie liczniejszy ruch niż ich polskie odpowiedniki. Oczywiście rynek niemiecki to populacja internautów trzy razy większa od naszej krajowej.

Oto dane na temat odwiedzin na niemieckich stronach www dotyczące stycznia 2012 roku.

Najczęściej odwiedzane strony w Niemczech
źródło: http://agof.de/

Tabela przedstawia liczbę unikalnych użytkowników w milionach (nie zostały w niej uwzględnione portale społecznościowe). Jak pokazują powyższe dane w Niemczech prym wiodą duże marki. Pozycja lidera dla T-Mobile nie powinna nikogo dziwić, zważając na fakt, że najwięcej Niemców ma dostęp do Internetu od tego dostawcy, a rekomendowana przez niego wersja przeglądarki ma ustawioną stronę T-Mobile jako startową. Nie dziwi również wysoka pozycja portalu aukcyjnego eBay.de, który za Odrą jest najpopularniejszą formą zakupów internetowych.

Oczywiście nie każda witryna może osiągać podobne wyniki, jednak profesjonalne pozycjonowanie strony w Niemczech z pewnością generuje ruch nieporównywalnie większy niż na rynku polskim.